ADA Bacter 100g

Neohodnotené
 
Tip
  • 1 z 2
 

Činidlo, ktoré aktivuje rast prospešných baktérií v akváriu.

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 25 €
Ušetríte 1,10 € (–4 %)
23,90 €    
Kód tovaru 1312
Značka ADA
Kategória ADA
Záruka 2 roky
 

V akváriu tvoria ryby, vodné rastliny a mikroorganizmy krehký ekosystém. Pôsobenie baktérií je veľmi dôležité pre cirkuláciu organických látok. Zabezpečenie funkčnosti týchto neviditeľných mikroorganizmov je nevyhnutné pre dlhodobé bezproblémové fungovanie akvária.


Špeciálne vlastnosti

Hlavnou úlohou baktérií v akváriu, je rozkladať organické látky, ktoré sa vyskytujú v akváriu (napríklad rybie výkaly, zvyšky krmív, hnijúce časti rasltín atď.) a premieňať ich na anorganické prvky, ktoré môžu vodné rastliny absorbovať. V prírodných ekosystémoch je do tohto procesu zapojených celý rad týchto mikroorganizmov. Pri pokuse o doplnenie množstva mikroorganizmov v akváriu často zavlečieme len jeden druh baktérie, ktorý je neporovnateľný s prirodzeným ekosystémom a niekedy môže byť škodlivý. BACTER 100 obsahuje viac ako 100 rôznych typov spiacich mikroorganizmov.

Substrát stačí rovnomerne posypať prípravkom BACTER 100. Mikroorganizmy sa rýchlo rozvinú v substráte a vnútri filtra, čím zabezpečia zdravé a stabilné prostredie v akváriu.


Mikroorganizmy obsiahnuté v BACTER 100 biodegradujú organické látky v substráte a biologicky ich premieňajú na stopové prvky, ktoré môžu absorbovať vodné rastliny.

Mikroorganizmy obsiahnuté v prípravku BACTER 100 sa živia patogénnymi mikroorganizmami, čím prispievajú ku kontrole ich počtu.

Stabilizáciou akváriového ekosystému tiež pomáhajú predchádzať výskytu rias.

BACTER 100 stimuluje aktivitu črevnej bakteriálnej flóry rýb a kreviet a udržuje ich zdravé.


Spôsob použitia

Po uložení substrátu, rovnomerne posypte povrch prípravkom BACTER 100. Štandardná dávka sú tri ploché lyžice BACTER 100 na každé 2 litre substrátu. Optimálny rast mikroorganizmov má za následok použitie spolu s CLEAR SUPER.

Keď sa voda zakalí alebo sa zhorší stav substrátu, použite jednu plochú lyžicu BACTER 100 na každých 20 litrov akváriovej vody. Prívod CO2 by sa mal vypnúť a prevzdušňovanie by sa malo udržiavať, kým nebude voda čistá.


Poznámky

Pri pridávaní BACTER 100 do akvária sa voda môže na nejaký čas zakaliť. Zákal v priebehu niekoľkých dní zmizne. Ak sa BACTER 100 nahromadí na povrchu listov vodných rastlín, treba ho pri výmene vody zotrieť.