Aquaforest Natural Substrate 7.5l

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Zvolené zloženie vytvorené Aquaforestom poskytuje optimálne podmienky pre správny vývoj koreňového systému.

Dostupnosť Skladom
16,90 €    
Kód tovaru 1099
Značka Aquaforest
Kategória Aquaforest
 

Neobsahuje plnivá, ako je piesok. Zvolené zloženie vytvorené Aquaforestom poskytuje optimálne podmienky pre správny vývoj koreňového systému, ale predovšetkým je veľmi bohaté na živiny potrebné pre zdravý a bujný vývoj vegetácie v sladkovodnej nádrži.

Charakteristika:

- Rašelina vybraná spoločnosťou AquaForest vytvára vynikajúce podmienky pre zakorenenie rastlín a vďaka bohatstvu minerálov im dodáva mikroživiny potrebné pre zdravý rast.

- Prekysľuje substrát, vďaka čomu je akvárium ideálnym miestom pre rast tropických rastlín. Jeho fosílne zloženie obsahuje organické látky bohaté na uhlík, ako aj prírodné minerály (vrátane železa, fosforu a vápnika).

- Substrát zlepšuje štruktúru podkladu a dodáva mu dokonalú konzistenciu. Rovnako ako rašelina je to špecifický sklad živín. Zachováva živiny alebo ich vracia späť v závislosti od biologickej rovnováhy v nádrži.

- Mikroživiny vybrané v našom laboratóriu zámerne tak, aby vyhovovali potrebám akvarijných rastlín a zároveň nenarúšali chemickú rovnováhu nádrže.

- Prírodný substrát AF je bohatý na mikroživiny, preto Aquaforest neodporúča používať hnojivá s obsahom mikroživín počas prvých 3 mesiacov, pokiaľ neexistujú známky ich nedostatku.