AQUARIO - Neo Difuzér Clip Tiny 360 - CO2 Mini difúzor s kolenom

Neohodnotené
 
  • 1 z 4
 

Akrylový difúzor vyrobený z keramických vlákien. Poskytuje najlepšiu rozpustnosť CO2 vo vode vďaka mikrobublinám. Určené pre akvária / akvárium na krevety s objemom od 10 l do 50 l. Difúzor je ukončený skleneným ohybom.

Dostupnosť Skladom
14,27 €    
Kód tovaru 1305
Značka AQUARIO
Kategória Difúzory
 

Difúzory CO2 by mali zabezpečiť najlepšiu rozpustnosť plynov, nemali by byť krehké, teda ľahko zničiteľné (ako sklenené) a nemali by byť „škaredé“ (ako plastové). Je tiež dobré, ak by nebol príliš drahý a ak by bol v rôznych veľkostiach, vybrať si ten správny do akvária. Aký difúzor má všetky tieto vlastnosti?
V ponukách je veľa modelov, ktoré spĺňajú jednu, možno maximálne dve z vyššie uvedených vlastností. Napríklad: sklo s keramikou - dobre sa rozpúšťa (ale nie vždy tu) a určite vyzerá pekne, ale je veľmi krehké a drahé. Iný: plast - zvyčajne sa dobre rozpúšťajú a nedajú sa zničiť - ale sú škaredé a tiež drahé. Ktorý si v tejto situácii vybrať?

Jedinou odpoveďou na tieto otázky a jediným difúzorom na trhu, ktorý spĺňa všetky očakávania akvaristov, je Neo Diffuser. prečo? O tom nižšie. Oplatí sa prečítať, pretože to nie je len ďalšia hlúpa reklama. 

Keramický vláknitý aglomerát (nezamieňať s keramickým aglomerátom):
Keramická hmota sa vypaľuje a následne sa vytvárajú malé kanáliky - takto sa vyrába keramický sintr, dá sa povedať štandardný. Čo je spekanie keramických vlákien?
Keramická hmota je vystavená vysokému elektromagnetickému impulzu, potom sa vytvárajú vlákna. Potom sa spekajú, potom sa pod vysokým tlakom vytvarujú do aglomerátu a znova sa vypaľujú. 
Vďaka tejto úprave sa vytvárajú mikropóry oveľa menšieho priemeru a oveľa väčšieho počtu ako bežný sintre. Vláknitý aglomerát je nielen oveľa hustejší, ale aj tvrdší a odolnejší ako obyčajný. Časom sa "nevytvorí" a nepraská. 

Mikro veľkosť :
Prirodzeným dôsledkom inovatívnych spekaných vlákien je možnosť použitia menšieho difúzora v danom akváriu. 
Doteraz sa predpokladalo, že napríklad difuzér s priemerom 2 cm je určený pre akvárium 150 - 200 l. Neo difuzér s priemerom 1,7 cm podporuje akvárium do 250 l.
Áno, Neo difuzér je pekný. Ale to nie sú difúzory, ale rastliny by mali byť ozdobou akvária. Menšia veľkosť difúzora preto pozitívne ovplyvňuje estetiku akvária.

akrylové telo:
Krásne ako sklo. 100% transparentné a estetické, no na rozdiel od skla nezničiteľné. Akryl poskytuje vynikajúcu priehľadnosť, vďaka čomu sa difúzor stáva v nádrži prakticky neviditeľným a umožňuje použitie počítadla bublín namontovaného vo vnútri. 

Clip in tube. Čo to je?
Ako je znázornené na obrázkoch, lakeť nemá celkom rovnobežné konce. prečo? No lakeť je ohybný. Môžete ich ľubovoľne natiahnuť na stenu akvária s hrúbkou až 12 mm. Rúrka pevne "chytí" sklo a drží hadice v poli.

Obsah balenia:
- Neo Difuzér Clip Tiny 360
- prísavky x 2

Technické údaje a účel:
- pre akvárium: od 10l do 50l
- priemer sintra: 7mm
- celková výška: 22cm
- pre hadicu: štandardne 6mm (4/6)

Ešte nie neveríš tomu? Pozri si video. 

Nižšie je video s použitím produktu:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: