ELEOCHARIS PUSILLA

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Eleocharis pusilla pochádza z Austrálie a Nového Zélandu, je to jedna z najjednoduchších odrôd vhodných na vytvorenie podvodného trávnika. 

Dostupnosť Skladom
2,70 €    
Kód tovaru 1621
Značka GrowCup
Kategória In Vitro
 

Rastlina z kultivácie in vitro
Úroveň obtiažnosti - ľahká
Odporúčaná poloha v akváriu - predná časť nádrže
Minimálny výkon osvetlenia - 30 Watt na 100 litrov vody
Minimálny výkon LED osvetlenia - 14 Watt na 100 litrov vody
Oxid uhličitý (CO2) – nevyžaduje sa
Tempo rastu - rýchle
Dosiahnutá výška v akváriu - od 3 do 10 cm (+)

Rastlina je často zamieňaná s jemnou náletou - Eleocharis parvula. Hoci v in vitro forme je nemožné ich zameniť, neskôr v podmienkach pod vodou sú si odrody navzájom veľmi podobné. Eleocharis pusilla má lepšie vyvinutý koreňový systém a v tesnej blízkosti materskej rastliny sa objavujú mladé výhonky (Eleocharis Acicularis sa správa podobne). Strihanie ihiel stimuluje rastlinu, aby vytvárala viac bočných výhonkov.

Rastlina sa uspokojí s osvetlením s výkonom 0,3 W / l. Pre rýchle tempo rastu sa odporúča osvetlenie s výkonom aspoň 0,5 W / l a prístup k oxidu uhličitému. Neexistujú žiadne špecifické požiadavky, pokiaľ ide o hnojenie. Substrát by mal byť jemný a úrodný. Ideálny je aktívny substrát alebo podsypový substrát, najmä záhradná zemina. Dno treba pravidelne čistiť, pretože v zanedbaných nádržiach s množstvom rýb je rýchlo pokryté riasami. Optimálna teplota pre túto rastlinu je 12-25 ° C. Rastie v tvrdej a mäkkej vode - pH v rozmedzí 6,0 - 7,5.