In Vitro

 

Stránka 1 z 2 - 55 položiek celkom

 • Alternanthera reineckii mini Kód: 1432
  ALTERNANTHERA REINECKI MINI
  Skladom

  Veľmi dekoratívna rastlina pre strednú časť akvária. Vo väčších nádržiach ju možno vysadiť ako poprednú rastlinu. Intenzívna červená s bordovou farbou kontrastuje so zelenými rastlinami.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii pink Kód: 1570
  ALTERNANTHERA REINECKI PINK
  Skladom

  Alternanthera Reineckii Pink, je najväčšia odroda Alternanthery. Listy s rozmermi 10,5 x 3,5 cm sú s vlnitým okrajom. Farba je tmavo červená v hornej časti a ružová v spodnej časti, čo veľmi pekne kontrastuje medzi malými zelenými rastlinami. Má nedostatočne vyvinutý koreňový systém. Jej rast je pomalý, ale o niečo rýchlejší ako Alternanthera Reineckii Lilacina, ktorej je podobná. V akváriu rastie po celý rok.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii purple Kód: 1573
  ALTERNANTHERA REINECKI PURPLE
  Skladom

  Alternanthera reineckii Purple  je najviac fotofilná odroda s pomalým rastom. Aj za priaznivých podmienok je rast veľmi pomalý. Jej listy dosahujú rozmery 9,5 x 3,5 cm. Horná plocha listových čepelí je červenohnedej farby, spodná je fialová cez fialovú až po tmavočervenú.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii rosanervig Kód: 1576
  ALTERNANTHERA ROSANERVIG
  Skladom

  Krásna, veľmi dekoratívna odroda Alternanthera do pozadia nádrže. Vo väčších akváriách ju možno vysadiť ako rastlinu v popredí, kde potrebuje pravidelný rez, aby bola kompaktná. Jeho zvláštnosťou sú listy zdobené jasným, kontrastným závojom. Vyzerá zaujímavo a dobre ukáže medzi ostatnými zelenými rastlinami. Farba listov závisí od podmienok v akváriu a môže sa pohybovať od ružovej cez tmavočervenú až po hnedú. Rastlina preferuje intenzívne osvetlenie. Reprodukcia prebieha rezaním.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii sp bronze Kód: 1579
  ALTERNANTHERA SP. BRONZE
  Skladom

  Patrí medzi menej náročné odrody tejto rastliny. Jeho rast je síce dosť pomalý, no pestovanie nebude robiť problém ani začínajúcim akvaristom. 

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii sp red Kód: 1582
  ALTERNANTHERA SP. RED
  Skladom

  Svetlomilná rastlina s intenzívne červenou farbou. Za priaznivých podmienok je rast pomerne rýchly. Je to veľká rastlina. Podlhovasté listy dosahujúce rozmery 10 x 1,8 cm. Červená až gaštanová farba. Rastlina je citlivá na tienenie, preto ju treba sadiť v dostatočnej vzdialenosti, aby boli všetky časti rastliny vystavené svetlu. 

  2,70 € / ks
 • bacopa australis Kód: 1585
  BACOPA AUSTRALIS
  Skladom

  Malá stonková rastlina z Južnej Ameriky pre strednú časť akvária. Časté zastrihávanie a dobré osvetlenie ju udržia v prednej časti akvária ako kobercovú rastlinu. Pri dobrom svetle sa jej listy sfarbujú do hnedasto hrdzavých. Južná Bakopa rastie v každom smere – rozprestiera sa po zemi a rastie smerom nahor. Rozmnožujeme ju strihaním príliš dlhých vrškov. Nerobí problémy pri pestovaní, je to rastlina vhodná pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • bacopa caroliniana Kód: 1588
  BACOPA CAROLINIANA
  Skladom

  Bacopa Caroliniana je veľmi populárna stonková rastlina. V skupine niekoľkých kusov vyzerá mimoriadne krásne. Rastlina dychtivo raší stonky v blízkosti listov. Dlhé vrcholy môžu byť orezané a zasadené do zeme, čím sa získajú ďalšie rastliny. Táto Bacopa má dobre vyvinutý koreňový systém. Pri silnom osvetlení sa vrchy rastlín sfarbujú do hnedo-oranžovej farby. Tento druh ochotne rastie nad vodnou hladinou, kde často kvitne.

  2,70 € / ks
 • bacopa crenata Kód: 1591
  BACOPA CRENATA
  Skladom

  Malá stonková rastlina pre prednú a strednú časť nádrže. Časté zastrihávanie a dobré osvetlenie ju udržia v prednej časti akvária ako kobercovú rastlinu. Rozmnožujeme ho strihaním príliš dlhých vrškov. Nerobí problémy pri pestovaní, je to rastlina vhodná pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • bacopa monnieri Kód: 1594
  BACOPA MONNIERI
  Skladom

  Bacopa Monnieri je stonková rastlina. Je veľmi podobná karolínskej bacope, no v prípade monnieri sú jej listy užšie a má menej vetiev. Dorastá do dĺžky 50 cm a má tendenciu rásť nad vodnú hladinu. Jedna sadenica vyzerá veľmi nenápadne, ale v skupine asi tuctu kusov, je veľmi dekoratívna. Rastlinu rozmnožujeme odrezaním vršku.

  2,70 € / ks
 • bacopa myriophylloides Kód: 1597
  BACOPA MYRIOPHYLLOIDES
  Skladom

  Bakopa Myriophylloides je jemná rastlina pre strednú a zadnú časť nádrže. Je to stonková rastlina, jej rast je pomerne rýchly. Najlepšie vyzerá v skupine asi tuctu kúskov. Rastlinu rozmnožujeme odrezaním vršku.

  2,70 € / ks
 • cryptocoryne crispatula var balansae in vitro xl Kód: 1600
  CRYPTOCORYNE CRISPATULA
  Vypredané

  Cryptocoryne Balansae pochádza z Thajska, kde sa vyskytuje v nádržiach s vysokou tvrdosťou vody. Dlhé, úzke (2-3 cm) rebrované listy so živou zelenou farbou. Tuhá a hrubá stopka kontrastnej hnedej a červenej farby.

   

  2,70 € / ks
 • hobbit Kód: 1603
  CRYPTOCORYNE LUTEA HOBBIT
  Vypredané

  Cryptocoryne Lutea je veľmi ľahko pestovateľná rastlinka pôvodom zo Srí Lanky. Odroda Hobbit je trpasličia forma tejto rastliny získaná výberovou metódou. Kvôli malým rozmerom by sa mal sadiť do popredia, odporúča sa najmä pre malé nádrže a nano akváriá.

  2,70 € / ks
 • echinodorus magdalensis Kód: 1606
  ECHINODORUS MAGDALENSIS
  Skladom

  Echinodorus Magdalensis je nízka rastlina v popredí veľkej nádrže alebo v pozadí menšieho akvária. Často sa vyberá pre nádrže s terčovcami a inými veľkými rybami. Štruktúrou pripomína Sagittaria Subulata, ale Magdalensis má o niečo širšie listy a dorastá do výšky – až 15 cm. Rozmnožovanie prebieha cez bočné výhonky, na konci ktorých rastú mladé sadenice. V dobrých podmienkach to robí veľmi rýchlo.

  2,70 € / ks
 • echinodorus tenellus 1 Kód: 1609
  ECHINODORUS TENELLUS
  Skladom

  Jeden z menších trávnatých rastlín pestovaných v akváriách. Jeho malé rozmery z neho robia druh, ktorý sa často vyskytuje v prednej a strednej časti akvária. Echinodorus Tenellus sa rozmnožuje bočnými výhonkami a za dobrých podmienok to robí prekvapivo rýchlo.

  2,70 € / ks
 • eleocharis acicularis Kód: 1612
  ELEOCHARIS ACICULARIS
  Skladom

  Eleocharis Acicularis je obľúbená rastlina s ihlicovitými listami. Zvyčajne sa vyskytuje ako rastlina v popredí. V menších nádržiach môže byť použitý v strede alebo vzadu. Pomerne intenzívne sa rozmnožuje podzemnými stolónmi až 10 cm od materskej rastliny. Vďaka tomu sa rastlina ľahko ovláda, nie je invázna – rastie tam, kde ju zasadíme.

  2,70 € / ks
 • eleocharis mini Kód: 1615
  ELEOCHARIS MINI
  Skladom

  Eleocharis sp mini je najmenšia forma druhu Eleocharis, ktorej malé ihličky zvyčajne nepresahujú dĺžku 5 cm. Je dokonca menší ako veľmi známy Eleocharis parvula. Oba druhy sa okrem dosiahnutej výšky prakticky v ničom nelíšia. Za predpokladu, že podmienky sú dobré, tieto drobné ihličky sa rýchlo rozmnožujú v podzemných stolónoch.

  2,70 € / ks
 • eleocharis parvula Kód: 1618
  ELEOCHARIS PARVULA
  Skladom

  Eleocharis parvula je veľmi populárnou rastlinou na dnoa akvária, ako tzv. trávnik, ktorá sa pestuje v nano akváriách a veľkých nádržiach v popredí. Často ju možno nájsť v aranžmánoch v štýle Iwagumi.

  Eleocharis Parvula patrí medzi ľahšie pestovateľné malé trávnikové rastliny. Tenké ihlice, dlhé 4 až 6 cm, sa rozmnožujú v podzemných stolónoch rýchlym tempom. V prípade potreby je možné trávnik prerezať na ľubovoľnú dĺžku, čo stimuluje rastlinu k množeniu, čo má za následok rýchlejšie zhutnenie trávnika.

  2,70 € / ks
 • Eleocharis PUSILLA in vitro duzy kubek 10cm [5458] 1200 Kód: 1621
  ELEOCHARIS PUSILLA
  Skladom

  Eleocharis pusilla pochádza z Austrálie a Nového Zélandu, je to jedna z najjednoduchších odrôd vhodných na vytvorenie podvodného trávnika. 

  2,70 € / ks
 • 34 Eleocharis vivipara PONIKLO ZYWORODNE in vitro [4849] 1200 Kód: 1624
  ELEOCHARIS VIVIPARA
  Skladom

  Je to výrazný druh Eleocharis, ktorý na špičke ihličia vytvára mladé rastliny. Môžu sa odrezať a umiestniť do zeme, čím sa získajú nové sadenice. V akváriu môže mať výšku až 100 cm, preto je najlepšie ju zasadiť do zadnej časti alebo do stredu nádrže. Mierna rýchlosť rastu, podobná ako u Eleocharis Acicularis. Tento druh sa často vyskytuje v akváriách iwagumi.

  2,70 € / ks
 • GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES 1 Kód: 1627
  GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES
  Skladom

  Glossostigma elatinoides je veľmi drobná svetlozelená rastlina s oválnymi listami rastúcimi v pároch. Glossostigma veľmi rýchlo rastie a zahusťuje svoju štruktúru. Ideálne pre nano akváriá a pre veľké nádrže v popredí, kde môže vytvoriť krásny koberec.

  2,70 € / ks
 • GRATIOLA VISCIDULA 1 Kód: 1630
  GRATIOLA VISCIDULA
  Skladom

  Gratiola Viscidula je malá stonková rastlina pre strednú a zadnú časť akvária. Svojou štruktúrou pripomína menšiu verziu známeho dvojihlicového Peplis (Didiplis Diandra). Pochádza zo Severnej Ameriky, no v akvaristike je to novinka, objavila sa pomerne nedávno. Rastie vertikálne, do 15 cm. Jeho stonka je tvrdá, vyzerá krásne v trse, dokonale kontrastuje s červenými rastlinami, ako aj väčšinou zelených rastlín vďaka odlišnému tvaru listov.

  2,70 € / ks
 • HEDYOTIS SALZMANI 1 Kód: 1633
  HEDYOTIS SALZMANI
  Skladom

  Rastlina je menšou odrodou známej Bacopy Monnieria. Je tiež známy ako Bacopa typ II, Bacopa Compacta a Bacopa Monnieri Compact. Najlepšie je zasadiť ju do stredu nádrže. 

  2,70 € / ks
 • HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES CUBA 1 Kód: 1636
  HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES CUBA
  Skladom

  Hemianthus callitrichoides 'cuba', je malá svetlozelená rastlina, ktorá sa rozprestiera nad zemou. Často sa vyskytuje v nano akváriách a veľkých nádržiach v popredí. Má malé, oválne, husto rastúce listy, ktoré vytvárajú úžasnú plochu na dne akvária. Môže sa vysádzať nielen na zem, ale aj na všetky druhy ozdôb, ako je koreň, škrupina kokosový orech a pod. Za dobrých podmienok rastlina veľmi rýchlo rastie.

  2,70 € / ks
 • HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES 1 Kód: 1639
  HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES
  Skladom

  Hemianthus Micranthemoides je drobná, svetlozelená a mimoriadne dekoratívna rastlina do popredia a pozadia. V menších akváriách môže byť vysadený ako rastlina tretieho plánu. Najkrajšie vyzerá nastrihaný na dĺžku 15 cm. Pri strihaní kompaktného trsu ho možno formovať do rôznych tvarov, aby vytvorili podvodné zelené hrudky – podobne ako pri živých plotoch v záhrade. Pri každom ďalšom orezaní kríkov henie sa stáva kompaktnejším.

  2,70 € / ks
 • HOTTONIA INFLATA 1 Kód: 1642
  HOTTONIA INFLATA
  Skladom

  Hottonia Inflata je stredne veľká svetlozelená rastlina v pozadí akvária. Veľmi zaujímavá a vzácna rastlina. Má veľmi zaujímavé, rozvetvené listy, ktoré po dlhšom čase vytvoria hustý trs. Tempo rastu je pomerne rýchle. Jeho koreňový systém je dobre vyvinutý. Rozmnožovanie spočíva v odrezaní časti rastliny (minimálne 15 cm) a zasadení do zeme.

  2,70 € / ks
 • HYDROCOTYLE JAPAN 1 Kód: 1645
  HYDROCOTYLE JAPAN
  Skladom

  Hydrocotyle tripartita je malá, svetlozelená a mimoriadne dekoratívna rastlina do popredia a pozadia. V Európe je dostupná od roku 2009, pôvodne sa nazývala Hydrocotyle Japan. Má veľmi rýchle tempo rastu, rastlina rastie všetkými smermi, dokáže vytvárať krásne svetlozelené koberce v popredí a kompaktné veľké trsy / kríky v pozadí. Vyzerá skvele aj na vidlicovitých korienkoch. Tento druh sa často vyskytuje v nano akváriách a akváriách s krevetami, pretože vytvára veľa úzkych zákutí pre krevety a malé ryby.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA ARAGUAIA 1 Kód: 1648
  HYGROPHILA ARAGUAIA
  Skladom

  Hygrophila sp.Araguaia je telo s tuhou stonkou a úzkymi a dlhými listami. Jeho skutočné meno je Hygrophila Lancea a pochádza z Japonska. Obsahuje farby od hnedej, cez bordovú až po fialovú. Farba závisí od podmienok v nádrži. Môže byť vysadený v prednej časti akvária a v strede akvária, kde vytvorí veľkolepú rozmanitosť a kontrast medzi zelenými rastlinami. Pri pravidelnom strihaní sa ochotnejšie rozkonáruje do strán.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA CORYMBOSA THAILAND1 Kód: 1651
  HYGROPHILA CORYMBOSA THAILAND
  Skladom

  Stredne veľká rastlina do zadnej časti akvária. Thajská odroda má krásne veľké a živé zelené listy. Jeho dĺžku je najlepšie udržiavať na úrovni 30-40 cm a odrezané vrcholy je možné zasadiť do zeme, čím sa získa viac rastlín a zároveň sa zhutní štruktúra trsu vytvoreného rastlinou. V mieste, kde je odrezaná spodná stonka, rastlina rastie a raší z jednej až štyroch vetvičiek. Rastlina je nenáročná na pestovanie a odporúča sa pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA POLYSPERMA 2 Kód: 1654
  HYGROPHILA POLYSPERMA
  Skladom

  Hygrophila Polysperma je medzi akvaristami veľmi známa rastlina. Za jej obľubu nepochybne vďačí veľmi jednoduchému pestovaniu. Rastie rýchlo a vo všetkých podmienkach bez problémov na pestovanie. Jeho listy sú kopijovité, asi 3 cm dlhé a 1 cm široké. Farba rastliny závisí od podmienok v akváriu. Zvyčajne má svetlozelenú farbu, ale za dobrých podmienok sa listy sfarbujú do jemne oranžovej. Najlepšie je zasadiť do zadnej časti alebo do stredu akvária. Reprodukcia prebieha rezaním.

  2,70 € / ks
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 55 položiek celkom