JBL PROAQUATEST CO2-pH Permanent

Neohodnotené
 

Permanentný test na určenie pH / CO2 v sladkovodných akváriách.

Dostupnosť Skladom
13,49 €    
Kód tovaru 443
Značka JBL
Kategória JBL
 

Jednoduchá a spoľahlivá kontrola hodnôt vody v akváriu. Permanentný test na priame meranie optimálnej hodnoty pH a obsahu oxidu uhličitého pre sladkovodné akvária
Permanentný test pre kontrolu hnojenia: V akváriu upevnite prísavkami na stenu. Farbu činidlá porovnajte s farebnou stupnicou na nálepke a odčítajte hodnotu
Zobrazenie hodnoty pH (6,4 - 7,8) a obsahu CO2
Na stránkach JBL v tematickom svete akvária nájdete podrobné informácie k analýzam vody a riešenie problémov
Obsah dodávky: 1 permanentný test CO2-pH, indikačná nádoba s prísavkou, 1 činidlo (+ 1x náhr.) nálepka s farebou stupnicou.

Náhr. činidlo a indikátory sa dodávajú zvlášť
Tento permanentný test indikuje akvaristom kedykoľvek hodnotu pH a obsah CO2 vody v akváriu pomocou sfarbenie.
Tak možno 24 hodín denne odčítať, či je hodnota pH v optimálnom rozmedzí, a či majú rastliny k dispozícii dostatočné množstvo CO2 ako svoju hlavnú výživu.

Ako test presne funguje?
CO2 v akvariovej vode difúzuje v nádobke permanentného teste vzduchovým stĺpcom do obsiahnutej indikačnej kvapaliny a rozpúšťa sa v nej. Vzniká tak určitá hodnota pH, spôsobujúce sfarbenie indikačnej kvapaliny. Farba zodpovedá určitej hodnote pH a podľa uhličitanovej tvrdosti vody možno odpočítať, či je výsledný obsah CO2 dostatočný alebo nie.
Pokiaľ do akváriovej vody pridáme okrem CO2 inú látku znižujúcu alebo zvyšujúcu pH (napr. PH mínus), nemôže vzduchovým stĺpcom v permanentnom stĺpci difúzovat a pôsobiť ako indikátor. Zobrazená hodnota pH by potom nebola správna, ak by okrem CO2 do vody nebola pridaná ŽIADNA INÁ látka ovplyvňujúca hodnotu pH vo vode.

Ako dlho trvá, než bude test pH indikovať správne?
Test je konštrukčne trochu pomalší, preto musí CO2 najprv doputovať vzduchovým stĺpcom v testovacej nádobe do indikačnej kvapaliny, a až potom je hodnota zobrazená. To môže trvať aj hodinu, než test prvýkrát zobrazí aktuálny obsah CO2 akváriové vody.

Odporúčaný obsah CO2:

Sladkovodné akvárium (akvárium sa spoločenstvo): 15-35 mg / l;

Akvárium jazier Malawi- Tanganika 4-10 mg / l;

Akvária s rastlinami s menej rybami (aquascaping): 20-35 mg / l

P

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: