JBL PROAQUATEST pH 6,0-7,6

Neohodnotené
 

Rýchly test na stanovenie hodnoty pH v sladkovodných akváriách v rozmedzí 6,0-7,6

Dostupnosť Skladom
7,94 €    
Kód tovaru 444
Značka JBL
Kategória JBL
 

Jednoduchá a spoľahlivá kontrola hodnôt vody v akváriách. Stanovenie optimálnej hodnoty pH pre sladkovodné akvária
Porovnávací systém pre vporovnanie zafarbenia vody: Plastová kyveta sa naplní vzorkou vody, do jednej kyvety pridajte činidlo, obe kyvety vložte do držiaka, odčítajte hodnoty na kartičke s farebnou stupnicou
Doba použitia: Pri novo založených akvárií 1. týždeň - denne, potom týždenne
Online laboratórium: Pravidelná kontrola pre zdravé akvárium s prirodzenými pomermi. Pre každú analýzu vody sada ponúka rýchlotest alebo test zmeny sfarbenia. Analýza pre zdravú a čistú vodu v akváriu
Obsah dodávky: 1 rýchlotest, pH test 6,0-7,6. Obsah na cca 80 meraní, vr. činidlá, 2 sklenených kyviet so skrutkovým uzáverom, striekačka, komparačný blok a farebná stupnica.

Náhradné činidlo sa dodáva zvlášť

Správne hodnoty vody v akváriu / jazierku závisí na vysadených rybách a rastlinách. Aj keď voda vyzerá čisto, môže byť zaťažená. Pri zlých hodnotách sa môžu vo vode tvoriť riasy a choroby. Pre zdravé akvárium / jazierko s prirodzenými podmienkami je potrebná pravidelná kontrola a úprava hodnôt vody.

Pre každú analýzu vody ponúka JBL testy vody vo forme rýchlotestu alebo testov zmeny farby. Tie stanovujú určitú hodnotu alebo niekoľko hodnôt súčasne. Týmito testy vody dá zistiť problémy s riasami a negatívne hodnoty dusičnanov dusitanov, draslíka, horčíka a pod.

Prečo vykonávať testy?
Pokiaľ možno konštantné udržiavanie hodnoty pH prospieva obyvateľom akvária a jazierok i vodným rastlinám. Látky obsiahnuté vo vode podliehajú zmenám hodnoty pH. Kolísanie hodnoty pH je nutné predchádzať.

JBL online laboratórium
Pravidelná kontrola pre zdravé akvárium s prirodzenými podmienkami. Zadajte na JBL online laboratóriu vaše hodnoty vody a nechajte si počas niekoľkých sekúnd vykonať odbornú analýzu vašich hodnôt.

Odporúčané hodnoty pH:
Sladkovodné akvárium (spoločenstvo): 6,5-7,5
Akvárium Malawi - Tanganjika: 7,8-9,2
Akvárium s rastlinami a minimom rýb (aquascaping): 6,0-7,0 Morská akvária: 7,9-8,5
Jazierka: 7,5-8,5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: