MICRANTHEMUM MONTE CARLO

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Rastlina bola donedávna považovaná za kuriozitu, dnes sa v akváriách vyskytuje rovnako často ako Henio (Hemianthus callitrichoides cuba). Hoci sa obe rastliny používajú v rovnakých častiach akvária, pestovanie Monte Carlo je oveľa jednoduchšie a nevyžaduje také silné osvetlenie. 

Dostupnosť Skladom
2,70 €    
Kód tovaru 1687
Značka GrowCup
Kategória In Vitro
 

Rastlina z kultivácie in vitro
Úroveň obtiažnosti - ľahká
Odporúčaná poloha v akváriu - predná časť nádrže
Minimálny výkon osvetlenia - 30 Watt na 100 litrov vody
Minimálny výkon LED osvetlenia - 14 Watt na 100 litrov vody
Oxid uhličitý (CO2) – nevyžaduje sa
Rýchlosť rastu - mierna
Výška dosiahnutá v akváriu - zvyčajne menej ako 1 cm

Je to perfektná rastlina do popredia a na výsadbu na skalky a iné dekorácie. Po zasadení na koreň rastie smerom dnu, visí vo vode, čo vyzerá veľmi zaujímavo. Pri silnejšom svetle (nad 0,5 W / l) rýchlo rastie a veľmi charakteristicky „vrastá“ do vrchnej vrstvy substrátu, preto koberček tejto rastliny väčšinou nepresahuje výšku 1 cm a nevyžaduje časté zastrihávanie. Monte Carlo je odolné voči zanedbaniu a nesprávnemu hnojeniu. Nedostatok zvyčajne signalizuje stagnáciu rastu. Po pridaní hnojiva sa rastlina rýchlo vráti do svojho tvaru.

Rastlina je nenáročná na pestovanie a najviac sa odporúča pre začínajúcich akvaristov. Uspokojí sa s osvetlením na úrovni 0,3 W/l. Na zlepšenie rastu stačí jednoduché všeobecné hnojivo. Úrodná pôda určite podporuje lepší rast, ale porastie aj v surovom štrku. Monte Carlo toleruje teploty od 16 do 28 °C. Rastie v tvrdej a mäkkej vode - pH v rozmedzí 6,0 - 7,5.