MYRIOPHYLLUM MATTOGROSSENSE

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Myriophyllum Mattogrossense je výnimočne dekoratívna akváriová rastlina pre stredný a zadný plán akvária - v závislosti od veľkosti akvária a usporiadania. Rastlina sa vyznačuje atraktívnou svetlozelenou farbou a veľmi atraktívnou štruktúrou perovitých listov.

Dostupnosť Skladom
2,70 €    
Kód tovaru 1699
Značka GrowCup
Kategória In Vitro
 

Rastlina z kultivácie in vitro
Úroveň obtiažnosti - ľahká
Odporúčaná poloha v akváriu - stred a chrbát
Požiadavky na svetlo - nízke
Oxid uhličitý (CO2) – nevyžaduje sa
Tempo rastu - rýchle
Výška dosahu v akváriu - 30 cm (+)

Rastlina dokonale kontrastuje s ostatnými dostupnými vodnými rastlinami s teplou farbou a klasickou štruktúrou listov. Okrem mimoriadneho vzhľadu sa Myriophyllum mattogrossense vyznačuje kompaktnou štruktúrou. Za správnych podmienok rýchlo vytvára veľa nových podzemkov. Rastlina je odolná voči pravidelnému rezu, čo stimuluje sadenice k silnému rastu.

Myriophyllum mattogrossense dosahuje výšku 15-30 cm a šírku až 5 cm.

Intenzívne osvetlenie a vhodné hnojenie (úrodný substrát, tekuté hnojivá) ovplyvňujú kompaktnú štruktúru rastliny a rýchlu tvorbu nových sadeníc. Rýchlosť rastu rastliny by mala byť klasifikovaná ako rýchla. Vďaka tomu odoberá z vody viac živín a pomáha v boji proti riasam v akváriu. Vďaka tomu je tiež vynikajúcou rastlinou na „spustenie“ nádrže, keď cyklus dusíka ešte nie je stabilizovaný. Rastlina vzhľadom na svoje rozmery vyzerá dobre aj v nano akváriách. Má pomerne nízke nároky, preto je vhodnou rastlinou aj pre začínajúcich akvaristov.