Nenáročné

 

Stránka 1 z 2 - 41 položiek celkom

 • Alternanthera reineckii mini Kód: 1432
  ALTERNANTHERA REINECKI MINI
  Skladom

  Veľmi dekoratívna rastlina pre strednú časť akvária. Vo väčších nádržiach ju možno vysadiť ako poprednú rastlinu. Intenzívna červená s bordovou farbou kontrastuje so zelenými rastlinami.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii sp bronze Kód: 1579
  ALTERNANTHERA SP. BRONZE
  Skladom

  Patrí medzi menej náročné odrody tejto rastliny. Jeho rast je síce dosť pomalý, no pestovanie nebude robiť problém ani začínajúcim akvaristom. 

  2,70 € / ks
 • bacopa australis Kód: 1585
  BACOPA AUSTRALIS
  Skladom

  Malá stonková rastlina z Južnej Ameriky pre strednú časť akvária. Časté zastrihávanie a dobré osvetlenie ju udržia v prednej časti akvária ako kobercovú rastlinu. Pri dobrom svetle sa jej listy sfarbujú do hnedasto hrdzavých. Južná Bakopa rastie v každom smere – rozprestiera sa po zemi a rastie smerom nahor. Rozmnožujeme ju strihaním príliš dlhých vrškov. Nerobí problémy pri pestovaní, je to rastlina vhodná pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • bacopa caroliniana Kód: 1588
  BACOPA CAROLINIANA
  Skladom

  Bacopa Caroliniana je veľmi populárna stonková rastlina. V skupine niekoľkých kusov vyzerá mimoriadne krásne. Rastlina dychtivo raší stonky v blízkosti listov. Dlhé vrcholy môžu byť orezané a zasadené do zeme, čím sa získajú ďalšie rastliny. Táto Bacopa má dobre vyvinutý koreňový systém. Pri silnom osvetlení sa vrchy rastlín sfarbujú do hnedo-oranžovej farby. Tento druh ochotne rastie nad vodnou hladinou, kde často kvitne.

  2,70 € / ks
 • bacopa monnieri Kód: 1594
  BACOPA MONNIERI
  Skladom

  Bacopa Monnieri je stonková rastlina. Je veľmi podobná karolínskej bacope, no v prípade monnieri sú jej listy užšie a má menej vetiev. Dorastá do dĺžky 50 cm a má tendenciu rásť nad vodnú hladinu. Jedna sadenica vyzerá veľmi nenápadne, ale v skupine asi tuctu kusov, je veľmi dekoratívna. Rastlinu rozmnožujeme odrezaním vršku.

  2,70 € / ks
 • cryptocoryne crispatula var balansae in vitro xl Kód: 1600
  CRYPTOCORYNE CRISPATULA
  Vypredané

  Cryptocoryne Balansae pochádza z Thajska, kde sa vyskytuje v nádržiach s vysokou tvrdosťou vody. Dlhé, úzke (2-3 cm) rebrované listy so živou zelenou farbou. Tuhá a hrubá stopka kontrastnej hnedej a červenej farby.

   

  2,70 € / ks
 • hobbit Kód: 1603
  CRYPTOCORYNE LUTEA HOBBIT
  Vypredané

  Cryptocoryne Lutea je veľmi ľahko pestovateľná rastlinka pôvodom zo Srí Lanky. Odroda Hobbit je trpasličia forma tejto rastliny získaná výberovou metódou. Kvôli malým rozmerom by sa mal sadiť do popredia, odporúča sa najmä pre malé nádrže a nano akváriá.

  2,70 € / ks
 • echinodorus magdalensis Kód: 1606
  ECHINODORUS MAGDALENSIS
  Skladom

  Echinodorus Magdalensis je nízka rastlina v popredí veľkej nádrže alebo v pozadí menšieho akvária. Často sa vyberá pre nádrže s terčovcami a inými veľkými rybami. Štruktúrou pripomína Sagittaria Subulata, ale Magdalensis má o niečo širšie listy a dorastá do výšky – až 15 cm. Rozmnožovanie prebieha cez bočné výhonky, na konci ktorých rastú mladé sadenice. V dobrých podmienkach to robí veľmi rýchlo.

  2,70 € / ks
 • echinodorus tenellus 1 Kód: 1609
  ECHINODORUS TENELLUS
  Skladom

  Jeden z menších trávnatých rastlín pestovaných v akváriách. Jeho malé rozmery z neho robia druh, ktorý sa často vyskytuje v prednej a strednej časti akvária. Echinodorus Tenellus sa rozmnožuje bočnými výhonkami a za dobrých podmienok to robí prekvapivo rýchlo.

  2,70 € / ks
 • eleocharis acicularis Kód: 1612
  ELEOCHARIS ACICULARIS
  Skladom

  Eleocharis Acicularis je obľúbená rastlina s ihlicovitými listami. Zvyčajne sa vyskytuje ako rastlina v popredí. V menších nádržiach môže byť použitý v strede alebo vzadu. Pomerne intenzívne sa rozmnožuje podzemnými stolónmi až 10 cm od materskej rastliny. Vďaka tomu sa rastlina ľahko ovláda, nie je invázna – rastie tam, kde ju zasadíme.

  2,70 € / ks
 • eleocharis parvula Kód: 1618
  ELEOCHARIS PARVULA
  Skladom

  Eleocharis parvula je veľmi populárnou rastlinou na dnoa akvária, ako tzv. trávnik, ktorá sa pestuje v nano akváriách a veľkých nádržiach v popredí. Často ju možno nájsť v aranžmánoch v štýle Iwagumi.

  Eleocharis Parvula patrí medzi ľahšie pestovateľné malé trávnikové rastliny. Tenké ihlice, dlhé 4 až 6 cm, sa rozmnožujú v podzemných stolónoch rýchlym tempom. V prípade potreby je možné trávnik prerezať na ľubovoľnú dĺžku, čo stimuluje rastlinu k množeniu, čo má za následok rýchlejšie zhutnenie trávnika.

  2,70 € / ks
 • Eleocharis PUSILLA in vitro duzy kubek 10cm [5458] 1200 Kód: 1621
  ELEOCHARIS PUSILLA
  Skladom

  Eleocharis pusilla pochádza z Austrálie a Nového Zélandu, je to jedna z najjednoduchších odrôd vhodných na vytvorenie podvodného trávnika. 

  2,70 € / ks
 • 34 Eleocharis vivipara PONIKLO ZYWORODNE in vitro [4849] 1200 Kód: 1624
  ELEOCHARIS VIVIPARA
  Skladom

  Je to výrazný druh Eleocharis, ktorý na špičke ihličia vytvára mladé rastliny. Môžu sa odrezať a umiestniť do zeme, čím sa získajú nové sadenice. V akváriu môže mať výšku až 100 cm, preto je najlepšie ju zasadiť do zadnej časti alebo do stredu nádrže. Mierna rýchlosť rastu, podobná ako u Eleocharis Acicularis. Tento druh sa často vyskytuje v akváriách iwagumi.

  2,70 € / ks
 • GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES 1 Kód: 1627
  GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES
  Skladom

  Glossostigma elatinoides je veľmi drobná svetlozelená rastlina s oválnymi listami rastúcimi v pároch. Glossostigma veľmi rýchlo rastie a zahusťuje svoju štruktúru. Ideálne pre nano akváriá a pre veľké nádrže v popredí, kde môže vytvoriť krásny koberec.

  2,70 € / ks
 • GRATIOLA VISCIDULA 1 Kód: 1630
  GRATIOLA VISCIDULA
  Skladom

  Gratiola Viscidula je malá stonková rastlina pre strednú a zadnú časť akvária. Svojou štruktúrou pripomína menšiu verziu známeho dvojihlicového Peplis (Didiplis Diandra). Pochádza zo Severnej Ameriky, no v akvaristike je to novinka, objavila sa pomerne nedávno. Rastie vertikálne, do 15 cm. Jeho stonka je tvrdá, vyzerá krásne v trse, dokonale kontrastuje s červenými rastlinami, ako aj väčšinou zelených rastlín vďaka odlišnému tvaru listov.

  2,70 € / ks
 • HEDYOTIS SALZMANI 1 Kód: 1633
  HEDYOTIS SALZMANI
  Skladom

  Rastlina je menšou odrodou známej Bacopy Monnieria. Je tiež známy ako Bacopa typ II, Bacopa Compacta a Bacopa Monnieri Compact. Najlepšie je zasadiť ju do stredu nádrže. 

  2,70 € / ks
 • HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES 1 Kód: 1639
  HEMIANTHUS MICRANTHEMOIDES
  Skladom

  Hemianthus Micranthemoides je drobná, svetlozelená a mimoriadne dekoratívna rastlina do popredia a pozadia. V menších akváriách môže byť vysadený ako rastlina tretieho plánu. Najkrajšie vyzerá nastrihaný na dĺžku 15 cm. Pri strihaní kompaktného trsu ho možno formovať do rôznych tvarov, aby vytvorili podvodné zelené hrudky – podobne ako pri živých plotoch v záhrade. Pri každom ďalšom orezaní kríkov henie sa stáva kompaktnejším.

  2,70 € / ks
 • HOTTONIA INFLATA 1 Kód: 1642
  HOTTONIA INFLATA
  Skladom

  Hottonia Inflata je stredne veľká svetlozelená rastlina v pozadí akvária. Veľmi zaujímavá a vzácna rastlina. Má veľmi zaujímavé, rozvetvené listy, ktoré po dlhšom čase vytvoria hustý trs. Tempo rastu je pomerne rýchle. Jeho koreňový systém je dobre vyvinutý. Rozmnožovanie spočíva v odrezaní časti rastliny (minimálne 15 cm) a zasadení do zeme.

  2,70 € / ks
 • HYDROCOTYLE JAPAN 1 Kód: 1645
  HYDROCOTYLE JAPAN
  Skladom

  Hydrocotyle tripartita je malá, svetlozelená a mimoriadne dekoratívna rastlina do popredia a pozadia. V Európe je dostupná od roku 2009, pôvodne sa nazývala Hydrocotyle Japan. Má veľmi rýchle tempo rastu, rastlina rastie všetkými smermi, dokáže vytvárať krásne svetlozelené koberce v popredí a kompaktné veľké trsy / kríky v pozadí. Vyzerá skvele aj na vidlicovitých korienkoch. Tento druh sa často vyskytuje v nano akváriách a akváriách s krevetami, pretože vytvára veľa úzkych zákutí pre krevety a malé ryby.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA ARAGUAIA 1 Kód: 1648
  HYGROPHILA ARAGUAIA
  Skladom

  Hygrophila sp.Araguaia je telo s tuhou stonkou a úzkymi a dlhými listami. Jeho skutočné meno je Hygrophila Lancea a pochádza z Japonska. Obsahuje farby od hnedej, cez bordovú až po fialovú. Farba závisí od podmienok v nádrži. Môže byť vysadený v prednej časti akvária a v strede akvária, kde vytvorí veľkolepú rozmanitosť a kontrast medzi zelenými rastlinami. Pri pravidelnom strihaní sa ochotnejšie rozkonáruje do strán.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA CORYMBOSA THAILAND1 Kód: 1651
  HYGROPHILA CORYMBOSA THAILAND
  Skladom

  Stredne veľká rastlina do zadnej časti akvária. Thajská odroda má krásne veľké a živé zelené listy. Jeho dĺžku je najlepšie udržiavať na úrovni 30-40 cm a odrezané vrcholy je možné zasadiť do zeme, čím sa získa viac rastlín a zároveň sa zhutní štruktúra trsu vytvoreného rastlinou. V mieste, kde je odrezaná spodná stonka, rastlina rastie a raší z jednej až štyroch vetvičiek. Rastlina je nenáročná na pestovanie a odporúča sa pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA POLYSPERMA 2 Kód: 1654
  HYGROPHILA POLYSPERMA
  Skladom

  Hygrophila Polysperma je medzi akvaristami veľmi známa rastlina. Za jej obľubu nepochybne vďačí veľmi jednoduchému pestovaniu. Rastie rýchlo a vo všetkých podmienkach bez problémov na pestovanie. Jeho listy sú kopijovité, asi 3 cm dlhé a 1 cm široké. Farba rastliny závisí od podmienok v akváriu. Zvyčajne má svetlozelenú farbu, ale za dobrých podmienok sa listy sfarbujú do jemne oranžovej. Najlepšie je zasadiť do zadnej časti alebo do stredu akvária. Reprodukcia prebieha rezaním.

  2,70 € / ks
 • HYGROPHILA SIAMENSIS 53B 1 Kód: 1657
  HYGROPHILA SIAMENSIS 53B
  Skladom

  Stredne veľká rastlina do pozadia väčších nádrží alebo do zadnej časti menšieho akvária. Odroda siamensis má užšie, svetlozelené listy. Dorastá do výšky 40 cm, čím vytvára v akváriu veľké a husté húštiny. Má veľmi dobre vyvinutý koreňový systém. Rozmnožovanie pod vodou nastáva odrezaním vrchnej časti. Rastlina je nenáročná na pestovanie a odporúča sa pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • LIMNOPHILA SESSILIFLORA 1 Kód: 1663
  LIMNOPHILA SESSILIFLORA
  Skladom

  Veľmi atraktívna stonková rastlina do stredu a zadnej časti. Najlepšie je vysadiť ho po stranách alebo v zadnej časti akvária. V skupine asi tuctu kusov je mimoriadne krásna. Rýchlosť jej rastu je veľmi rýchla, preto si ju akvaristi s nadšením vyberajú na boj s riasami – rýchlo absorbuje živiny z vodného stĺpca. Táto rastlina je dosť podobná karolínskej Kabombe, no pestuje sa oveľa jednoduchšie. Tento druh sa rozmnožuje v podmienkach akvária odrezaním príliš dlhého vrcholu.

  2,70 € / ks
 • LIMNOPHILA VIETNAM MINI 1 Kód: 1666
  LIMNOPHILA VIETNAM MINI
  Skladom

  Veľmi krásna, malá odroda Limnophili so svetlozelenou farbou. Hoci je v akvaristike dostupný už od roku 2010, medzi akvaristami sa stále hľadá ťažko. Pri silnom svetle má plazivý štýl rastu a preto sa dá vysadiť ako rastlina v popredí. V menej osvetlených nádržiach sa dá použiť v pozadí, kde sa dá voľne formovať. Pri silnom svetle a dobrom hnojení sa sfarbuje do jemnej červenohnedej farby. Môžeme ho rozmnožiť odrezaním bočných prísaviek a príliš dlhých vrchov. Odrezaná časť rastliny sa zasadí do zeme, kde sa čoskoro zakorení.

  2,70 € / ks
 • LOBELIA CARDINALIS MINI 1 Kód: 1669
  LOBELIA CARDINALIS
  Skladom

  Lobelia Cardinalis je jedinečná rastlina v pozadí akvária. Jej listy sú zvyčajne zelené, ale vodná forma nadobúda fialový odtieň. Jej koreňový systém je dobre vyvinutý. Reprodukcia nastáva odrezaním vrcholu. Ponúkame aj jej menšiu odrodu Lobelia Cardinalis sp Mini.

  2,70 € / ks
 • LOBELIA CARDINALIS MINI 1 Kód: 1672
  LOBELIA CARDINALIS MINI
  Skladom

  Lobelia Cardinalis sp Mini je celkom unikátna rastlina v pozadí akvária. Vyzerá úžasne medzi stonkovými rastlinami a vytvára medzi nimi cestičku. Môžete ju zasadiť aj medzi väčšie korene a kamene, na ktorých bude dobre kontrastovať. Trieslový druh má vysoko vyvinutý koreňový systém. Reprodukcia nastáva odrezaním vrcholu.

  2,70 € / ks
 • LUDWIGIA ARCUATA 1 Kód: 1675
  LUDWIGIA ARCUATA
  Skladom

  Ludwigia Arcuata rastie pomerne rýchlo a ochotne sa rozvetvuje. Za dobrých podmienok sa mení na červeno-oranžovú. V spodnej časti stonky vytvára množstvo bočných výhonkov, čím vytvára kompaktnú skupinu podobnú kríku. Vyzerá veľmi pekne na čiernom pozadí alebo medzi inými malými zelenými rastlinami, ako je Hemianthus micranthemoides.

  2,70 € / ks
 • LUDWIGIA BREVIPES 2 Kód: 1678
  LUDWIGIA BREVIPES
  Skladom

  Ludwigia brevipes je malá rastlina a rastie pomerne rýchlo a ochotne sa rozvetvuje. Za dobrých podmienok sa mení na červeno-oranžovú. V spodnej časti stonky vytvára množstvo bočných výhonkov tvoriacich kompaktnú skupinu. Vyzerá veľmi pekne na čiernom pozadí alebo medzi inými malými zelenými rastlinami, ako je Hemianthus micranthemoides.

  2,70 € / ks
 • LUDWIGIA MESAKANA 1 Kód: 1681
  LUDWIGIA MESAKANA
  Skladom

  Mesakana je obzvlášť farebná odroda Ludwigia Repens. Je to mimoriadne dekoratívna rastlina, nenáročná na pestovanie a je vhodná do stredneja a zadnej časti akvária. Má oválne listy s intenzívnou červenou farbou. V dobre osvetlených nádržiach rastie veľmi rýchlo a červená sa stáva veľmi výraznou. Priemer jedinej sadenice nepresahuje 6 cm a ak sa neodreže, prirastie k vodnej hladine.

  2,70 € / ks
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 41 položiek celkom