Stredne náročné

 

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom

 • Alternanthera reineckii pink Kód: 1570
  ALTERNANTHERA REINECKI PINK
  Skladom

  Alternanthera Reineckii Pink, je najväčšia odroda Alternanthery. Listy s rozmermi 10,5 x 3,5 cm sú s vlnitým okrajom. Farba je tmavo červená v hornej časti a ružová v spodnej časti, čo veľmi pekne kontrastuje medzi malými zelenými rastlinami. Má nedostatočne vyvinutý koreňový systém. Jej rast je pomalý, ale o niečo rýchlejší ako Alternanthera Reineckii Lilacina, ktorej je podobná. V akváriu rastie po celý rok.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii rosanervig Kód: 1576
  ALTERNANTHERA ROSANERVIG
  Skladom

  Krásna, veľmi dekoratívna odroda Alternanthera do pozadia nádrže. Vo väčších akváriách ju možno vysadiť ako rastlinu v popredí, kde potrebuje pravidelný rez, aby bola kompaktná. Jeho zvláštnosťou sú listy zdobené jasným, kontrastným závojom. Vyzerá zaujímavo a dobre ukáže medzi ostatnými zelenými rastlinami. Farba listov závisí od podmienok v akváriu a môže sa pohybovať od ružovej cez tmavočervenú až po hnedú. Rastlina preferuje intenzívne osvetlenie. Reprodukcia prebieha rezaním.

  2,70 € / ks
 • Alternanthera reineckii sp red Kód: 1582
  ALTERNANTHERA SP. RED
  Skladom

  Svetlomilná rastlina s intenzívne červenou farbou. Za priaznivých podmienok je rast pomerne rýchly. Je to veľká rastlina. Podlhovasté listy dosahujúce rozmery 10 x 1,8 cm. Červená až gaštanová farba. Rastlina je citlivá na tienenie, preto ju treba sadiť v dostatočnej vzdialenosti, aby boli všetky časti rastliny vystavené svetlu. 

  2,70 € / ks
 • bacopa crenata Kód: 1591
  BACOPA CRENATA
  Skladom

  Malá stonková rastlina pre prednú a strednú časť nádrže. Časté zastrihávanie a dobré osvetlenie ju udržia v prednej časti akvária ako kobercovú rastlinu. Rozmnožujeme ho strihaním príliš dlhých vrškov. Nerobí problémy pri pestovaní, je to rastlina vhodná pre začínajúcich akvaristov.

  2,70 € / ks
 • bacopa myriophylloides Kód: 1597
  BACOPA MYRIOPHYLLOIDES
  Skladom

  Bakopa Myriophylloides je jemná rastlina pre strednú a zadnú časť nádrže. Je to stonková rastlina, jej rast je pomerne rýchly. Najlepšie vyzerá v skupine asi tuctu kúskov. Rastlinu rozmnožujeme odrezaním vršku.

  2,70 € / ks
 • eleocharis mini Kód: 1615
  ELEOCHARIS MINI
  Skladom

  Eleocharis sp mini je najmenšia forma druhu Eleocharis, ktorej malé ihličky zvyčajne nepresahujú dĺžku 5 cm. Je dokonca menší ako veľmi známy Eleocharis parvula. Oba druhy sa okrem dosiahnutej výšky prakticky v ničom nelíšia. Za predpokladu, že podmienky sú dobré, tieto drobné ihličky sa rýchlo rozmnožujú v podzemných stolónoch.

  2,70 € / ks
 • HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES CUBA 1 Kód: 1636
  HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES CUBA
  Skladom

  Hemianthus callitrichoides 'cuba', je malá svetlozelená rastlina, ktorá sa rozprestiera nad zemou. Často sa vyskytuje v nano akváriách a veľkých nádržiach v popredí. Má malé, oválne, husto rastúce listy, ktoré vytvárajú úžasnú plochu na dne akvária. Môže sa vysádzať nielen na zem, ale aj na všetky druhy ozdôb, ako je koreň, škrupina kokosový orech a pod. Za dobrých podmienok rastlina veľmi rýchlo rastie.

  2,70 € / ks
 • LIMNOPHILA AROMATICA 1 Kód: 1660
  LIMNOPHILA AROMATICA
  Skladom

  Veľmi dekoratívna a veľká stonková rastlina do stredu a do zadu akvária. Za dobrých podmienok môže priemer jednej sadenice dosiahnuť 7-8 cm. Má úzke (4-6 mm) a dlhé (3-4 cm) listy, ktoré bujne obrastajú hrubú a tuhú stonku. Väčšinou má svetlozelenú farbu, ale vrchná časť rastliny sa sfarbí do oranžova až červena (v závislosti od intenzity osvetlenia). Rastlina rastie pomerne rýchlo a rozmnožovanie prebieha odrezaním bočných výhonkov a príliš dlhého vrcholu.

  2,70 € / ks
 • MYRIOPHYLLUM TUBERCULATUM 1 Kód: 1702
  MYRIOPHYLLUM TUBERCULATUM
  Skladom

  Veľká, pôsobivá stonková rastlina pre zadnú prípadne strednú časť akvária. Pružinatá stonka je poschodová, silne perovitá, rozdelená na nitkovité časti, zelené, červené až hrdzavohnedé listy. Koreňový systém je silne vyvinutý. Najlepšie vyzerá v skupine asi tuctu kúskov.

  2,70 € / ks
 • PROSERPINACA PALUSTRIS 1 Kód: 1708
  PROSERPINACA PALUSTRIS
  Skladom

  Proserpinaca Palustris je veľmi pôsobivá rastlina so zaujímavými, zubatými listami. Jej listy pri silnom svetle sčervenajú. Je to dobrá alternatíva na vytvorenie kontrastu medzi inými malými zelenými rastlinami. Vhodné na výsadbu do stredu a do zadu nádrže. Rozmnožovanie rastliny prebieha odrezaním vrchných a bočných výhonkov, ktoré sú zasadené do substrátu.

  2,70 € / ks
 • STAUROGYNE REPENS 1 Kód: 1726
  STAUROGYNE REPENS
  Skladom

  Atraktívna a bežná rastlina medzi akvaristami. Hoci má Staurogyne Repens vertikálny rastový štýl, dá sa s ním vytvárať podvodné koberce v popredí, stačí zastrihnúť príliš dlhé vršky v počiatočnom štádiu rastu. Časté opakovanie tohto ošetrenia spôsobuje, že rastlina sa rýchlejšie rozmnožuje a rastie horizontálne. Tento druh môžeme vysadiť aj do pozadia, kde sa menej často strihá, vytvorí krásny hustý ker.

  2,70 € / ks

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom